Сьогодні кожен впевнений у собі лижник мріє підкорити траси різної складності Високих та Низьких Татр. Чудові школи, низькі ціни, високий рівень оснащення роблять Словацькі гірськолижні курорти мега популярними! Але якщо ви не лижник, вам все одно варто відвідати цю країну, адже вона має неймовірні здібності! Завдяки унікальній природі, гарячим термальним джерелам, підземним лабіринтам Демянівських печер, кришталево чистим озерам, лісовим заповідникам, розкішним Велнес і СПА центрам, старовинним і романтичним замкам, ексклюзивним винокурням, бурхливим притокам Дунаю та неймовірно смачній кухні, по-справжньому душевним. Ви точно здивуєтеся, як така маленька країна може подарувати величезний ураган емоцій? Чого тільки варте, подивитися на вишукану, дружелюбну, молоду столицю – Братиславу? Тисячі туристів захоплюються Братиславським Градом, Коронною вежею, Архієпископським палацом, сучасними пам’ятниками (Джентльмену, Папарацці та ін.) та з величезним задоволенням проводять романтичні вечори, плаваючи на кораблику Дунаєм. Підкорюйте гірські вершини, зцілюйтеся в термальних купальнях, пориньте в яскраві фарби природи, відвідуйте найцікавіші екскурсії – і ваш відпочинок у Словаччині стане незабутнім!

Сезон

Коли ж найкомфортніше здійснити подорож до Словаччини? Якщо ваша мета лікування та екскурсії – найкращим періодом буде з травня по вересень, адже восени часто йдуть дощі, а взимку дуже вітряно. Найхолодніший місяць – січень, а найспекотніші – липень та серпень. Гірськолижний сезон триває з грудня до березня.

Валюта

Офіційною валютою є ЄВРО. Обмін валюти можна здійснити у банках, готелях, обмінних пунктах та поштових відділеннях. Перш ніж обміняти валюту, ознайомтеся з умовами обміну, адже комісійний збір може дуже відрізнятися. Кредитними картками можна сплатити практично всі туристичні послуги.

Шопинг

Якщо ви серйозно налаштовані на шопінг, Вам однозначно варто поїхати до Братислави. Саме у столиці є багато магазинів та великі торгові центри. Також придбати якісні товари можна у містах: Кошице, Банська-Бистриця, Тренчин та Жиліна. На що варто звернути увагу? Насамперед, на національний хенд – мейд: кераміка; вироби з дерева (ложки, музичні інструменти "фуяри", фігурки, сокири "волошки"); вироби зі шкіри; вироби з тканин (скатертини з вишивкою, подушки, національні костюми) і, звичайно, ляльки, одягнені в національні костюми. Все це можна придбати у мережі магазинів Dielo або у сувенірних лавках. З виноградних плантацій Словаччини виготовляють добірне вино, та якщо з високогірних хребтів словацьких Татр - Татранський чай. Відмінним гастрономічним сувеніром може стати смачний сир.

Транспорт

Словаччина – дуже компактна країна. Тому у вигляді міжміського сполучення виступають автобуси та потяги. Добре розвинений громадський транспорт. Постійно курсують трамваї, автобуси, тролейбуси. Приємно вражають ціни на TAXI. Добре розвинена мережа залізничного міжнародного сполучення. Також присутні автомагістралі та автобани. Водні перевезення до Угорщини та Австрії здійснюються річкою Дунай.

Кухня

Бринза та пиво, боровичка та галушки, гуляш та кнедлики – звучить все дуже апетитно. Не дивно, адже всі страви словацької кухні прості, ситні та приносять користь здоров'ю. У Салашах та Колибах, під автентичну словацьку музику, вам запропонують супи з овочів та м'яса, вареники з бринзою, картопляні кнедлики, бринзові галушки, шницелі, рагу, гуляш, різні страви із свіжої риби, якісні сири. А щоб додати стравам пікантності, спробуйте найсмачніше пиво чи чудові місцеві вина. Любителям напоїв «міцніше» запропонують сливовицю, боровичку та настоянки на травах.