Ізраїль – ЗЕМЛЯ ОБІТОВАНА! Мільйони паломників зі всього світу злітаються сюди, щоб пройтись по слідам Христа. Саме тут оживають сторінки з Біблії: священне місто Назарет, Храм Гробу Господнього, Стіна Плачу, Гора Содом, безліч інших міст і значущих для християн місць. Ізраїль зачаровую своєю унікальною історією. Тут можна побачити розкопки старовинних і могутніх цивілізацій, сотні святинь, сучасні міста, чарівні краєвиди. Міць цієї країни в тому, що вона здатна зцілити не тільки всередині, але і зовні. Сучасні курорти на берегах легендарних морів та сотні бальнеологічних лікарень с мінеральними водами знаходяться в Ізраїлі. Розкішні готелі пропонують відмінний сервіс та оздоровчі СПА – процедури.
Описати Ізраїль одним словом точно не вдасться, дуже вже він колоритний, загадковий та таємничий. В ньому відбуваються відкриття в медицині, воєнній дисципліні, точно знаються на «Кошерній їжі», притримуються Шаббата. Він, як ідеальна суміш розвинутої сучасної інфраструктури та значних пам’яток історії.

Сезон

Посвятити себе пляжному відпочинку в Ізраїлі можна цілий рік, так, як Ізраїль омивається кількома морями. В зв'язку з кліматичними особливостями зимою купаються в Мертвому та Червоному морі(Ейлат), а влітку в Середземному морі та Галілейському озері (Кінерет).

Пляжи

Ізраїль омивається чотирма морями. Більшість курортів припадає на узбережжя Середземного моря: Тель-Авів, Акко, Нетанія, Хайфа, Ашкелон, Ашдод та Герцлія. Вхід на пляж часто буває платним.
Усіх, хто бажає поринути у води Червоного моря, побачити його багатий, насичений коралами підводний світ – радісно зустрічає курорт Ейлат. Тут добре обладнані чисті пляжі. Найвідомішим вважається пляж Dolphin Beach.
На березі Галілейського моря є дикі та добре організовані пляжі. Найкрасивішим пляжем з тінню від евкаліптів та пальм є Ein Gev Resort Village Beach.
Так як Мертве море - найнижча земна точка, спуск у нього занадто крутий і кам'янистий. Тому всі вирушають на курорт Ейн Бокек. Саме тут зручний захід у море та пляжі з гарною інфраструктурою, що належать готелям.

Валюта

Національна валюта – шекель. Обмінювати валюту можна в банках, поштових відділеннях та обмінних пунктах. У більшості магазинів та транспорті, на вулиці та ринках розрахуватися можна лише шекелями.

Шопинг

Купити пам'ятні сувеніри в Ізраїлі можна в ювелірних магазинах, на ринках в арабських лавках, торгових центрах. Вироби із діамантів та золота стали візитною карткою Ізраїлю. Що стосується косметики Мертвого моря, то найкраще купувати в аптеках. З недорогих, але дуже хороших сувенірів можна привезти: вина, спеції, прянощі, ладан, свічки, килими, кипарисові хрестики, а також жменю святої землі та воду Йордану. Якщо ви вирішили піти на базар – не забувайте торгуватися.

Транспорт

В Ізраїлі добре розвинена мережа авіа, автобусних та залізничних сполучень. Основний вид громадського транспорту – автобус та таксі. Є цивільні та військові аеропорти.

Кухня

Для всіх, хто вважає, що в Ізраїлі лише «кошерна їжа», ми поспішаємо вас попередити: у багатьох ресторанах та кафе зустрічаються страви європейської, американської, азіатської кухонь. З національної ізраїльської кухні варто скуштувати: Хумус, Фалафель, Хамін. Основними інгредієнтами є морепродукти, молочні продукти, свіжі овочі та фрукти. А тепер про найцікавіше. Секрет «кошерної їжі» полягає в тому, що за законами іудаїзму забороняється вживання в їжу свинини та м'яса інших тварин, які не є парнокопитними; не можна їсти молюсків та ракоподібних; забороняється змішувати м'ясні продукти із молочними. У багатьох готелях подають «Кошерні страви», проте для туристів не обов'язково дотримуватись правил іудаїзму.