Якщо душа потребує відпочинку, а серце затишку; якщо хочеться відкрити для себе нові горизонти кришталево чистої Адріатики — Вам безсумнівно варто відвідати Чорногорію! Нескінченні серпантини гірських доріг, з яких відкривається краєвид на красиві, ріжучі людське око, узбережжя численних курортів від Герцегнові до Улічі, серед яких і знаменитий острів-готель Св. Стефан та старе місто Будва та королівський пляж Міллочер. Чорногорія дуже компактна країна, і не тільки тому, що об’їхати її можна за день, тут Вас зустрінуть маленькі вілли (хоча зустрічаються розкішні готелі); численні булочні (аромат від їх випічок можна назвати неписаним символом Чорногорії); вузенькі вулички старого міста Будви; набережні ресторанчики, в меню яких пропонують різноманітні страви національної кухні та великий вибір морепродуктів; невеликі острівці, з яких відкриваються неймовірні краєвиди на материк! І хоча кожен, хто відкрив для себе Чорногорію, бере від відпочинку щось для себе – маса приємних спогадів Вам гарантована!

Сезон

Пляжний сезон триває з травня до жовтня. Важливо запам'ятати, що Адріатичне море добре прогрівається з червня до серпня.

Пляжи

Тут Ви знайдете пляжі на будь-який смак: піщані, галькові, з платформами, нудистські, дикі, є платні. У будь-якому разі чистота води Адріатичного моря Вас приємно здивує.

Валюта

Національна валюта – Євро. Усі обмінні операції можна проводити лише в офіційних установах, інакше ви ризикуєте сплатити штраф.

Шопинг

З Чорногорії можна навести різну сувенірну продукцію: черепашки, брелоки, статуетки, тарілки. Можна придбати унікальні: наприклад картину, яку малюють при тобі різними техніками. І, звичайно, не забуваємо про смачні сувеніри: вино, сири, випічка, м'ясний делікатес Пршут.

Транспорт

Є країни, де ми Вам рекомендуємо брати машину на прокат, є і навпаки. Так ось, саме в Чорногорії стоїть, потрібно, обов'язково треба спробувати взяти машину на прокат і здійснити свою маленьку подорож! Не бійтеся гірських серпантинів – воно того варте. Якщо з якихось причин все ж таки не вдалося взяти машину – скористайтеся послугами автобуса або сміливо отруюйтеся на морські прогулянки! Щодо залізничного транспорту – він розвинений слабо. Авіаперельоти лише міжнародні. Таксі не завжди вигідно.

Кухня

Всі страви Чорногорської кухні славляться своєю екологічною чистотою, домашнім смаком та різноманітністю. Що варто спробувати? Найніжніший сир – каймак, морепродукти, негуський стейк, невеликі ковбаски – чевапчичі, родзинку національної кухні – Пршут, та додайте нотку грайливості при дегустації вин.