Якщо у Вашому рюкзаку пригод залишилося незаповнене місце, Вам, безперечно, варто відвідати Чехію! Країну добірного пива та міцної бехеровки, тисячі замків та цілющих мінеральних джерел, золотоголових церков та унікальних палаців, мальовничих лісів та непоборних гір, античних соборів та середньовічних міст. Але головною її пам’яткою є затишна, незвичайна, казкова столиця — Прага! Опинившись тут, ви отримуєте велике насолоду від всього побаченого!!! Маленькі, затишні вулички з колоритними ресторанчиками та сувенірними крамницями, королівські Градчани, співаючі фонтани, яскрава архітектура, Карлів міст, Астрономічний годинник на Староміській площі, що курсують кораблики Влтавою… Все настільки таємниче і привабливе, що виникає бажання знаходиться тут довше. Відкривайте для себе різну Чехію: центральну – з її магічними замками та незайманою природою; східну – в якій гармонійно вписалися скельні міста та ферми коней; західну – де знаходяться знамениті на весь світ курорти: Карлові Вари, Маріанські Лазні, Франтішкові Лазні та Яхімов, а також національні заповідники та замки; південну – де розкинулося величезне озеро Липно, яке пропонує чудовий пляжний відпочинок, національні парки, замки, музеї, а також місто Чеський Крумлов, середньовічний центр якого внесений до списку ЮНЕСКО! Захоплюйтесь красою прекрасної незнайомки — Чехії!

Сезон

Туристичний та лікувальний сезон у Чехії триває цілий рік! Літо не сильно спекотне, а взимку морози. Гірськолижний сезон триває з грудня до квітня. Літо відкриває пляжний сезон біля берегів річок та озер, який триває до початку вересня.

Пляжи

Так як Чехія не має виходу до моря, пляжний відпочинок тут представлений на берегах річок та озер. Найбільше озер - Водосховище Липно, розташоване серед прекрасної природи. Добре обладнані піщані пляжі, що потопають у зелені соснових дерев на берегах Махового озера та в Орлику. Сьогодні це рай для аматорів активного відпочинку. Звичайно пляжний відпочинок на берегах річок та озер ще далеко до морського. Але наявність кафе, барів, велосипедних доріжок, активних водних розваг не дадуть вам нудьгувати.

Валюта

Грошової одиницею у Чеській Республіці є чеська крона. Чеські крони можна обміняти в банках, де ви заплатите за обмін не менше ніж 2% від загальної суми. А також у готелях та у приватному пункті обміну валют. Оскільки при обміні валюти стягується комісійний збір, ми рекомендуємо спочатку з'ясувати, яка сума буде видана на руки, і лише після цього обмінювати гроші.

Шопинг

Що ж привезти із цієї загадкової країни? З Чехії зазвичай привозять вироби зі скла, кришталю, мережива, порцеляни та кераміки. З бальнеологічних курортів – лікувальну косметику та сіль. Любителям міцних напоїв варто звернути увагу на абсент, бехеровку та пиво. Окреме місце у шопінгу займають ювелірні прикраси із темно-червоного гранату.Альтернативою дорогим прикрасам стала якісна біжутерія. Не можна пройти повз зручне чеське взуття та модний одяг відомих брендів. Велика кількість профільних магазинів та великих торгових центрів наблизила шопінг у Празі до загальносвітових стандартів. Здійснюючи покупки в Чехії, не забуваємо оформляти Tax Free!

Транспорт

У Чехії добре розвинена мережа автобусних сполучень. Містами і курортами можна пересуватися на міських автобусах або таксі, а по Празі ще й на метро. Щодо авіасполучення, то тут здійснюються міжнародні та внутрішні авіарейси. Чеська Республіка має одну з найщільніших залізничних мереж у Європі. Тож добиратися та пересуватися країною дуже зручно!

Кухня

Всі страви чеської кухні ситні та апетитні! Готується багато страв із м'яса, риби та овочів. Чехи пишаються своїми кнедликами. Ці булочки готують як солодкі, і солоні. Усі страви мають смішні нам назви. Судіть самі: завиванці, стрепачки, шкубанки, пивний суп тощо. Окреме місце в чеській кухні займають найсмачніші десерти та випічка! Найпопулярніший напій чехів – пиво! Спробувати його можна як у броварнях, так і в кафе та ресторанах.