Сонячний берег, Золоті піски… Що може краще описати літню Болгарію, як не назви її курортів? Адже справді дрібнопіщані, нескінченні пляжі вздовж Чорного моря, які заслужили нагороду «Блакитний прапор», радісно зустрічають туристів, які бажають поринути у тепле та спокійне море. У вас точно залишаться приємні спогади від хорошого сервісу, доброзичливості людей, відсутності мовного бар’єру. Сьогодні Болгарія пишається своїми архітектурними та культурними пам’ятками, бальнеологічними курортами з мінеральними джерелами, мальовничими краєвидами. Вона не звикла відпочивати від уваги туристів. Щойно закінчується пляжний сезон, починається активний гірськолижний! Засніжені гори з трасами різної складності, прийнятні ціни на витяги, смачна національна кухня – змусять вас відчути всі переваги зимової Болгарії! Ваш відпочинок має бути насиченим та різноманітним! Так дозвольте ж цій країні додати свою яскраву особливість у світі Ваших подорожей!
Болгарія відкриває пляжний сезон наприкінці травня та закінчує наприкінці вересня. Найспекотніші місяці липень та серпень (+24 ˚C, +28 ˚C). З грудня до березня триває гірськолижний сезон. Найхолодніший місяць - січень (В Альпах -10 ˚C, -15 ˚C)
Усі пляжі Болгарії піщані. Більшість із них муніципальні. Тому пляжним обладнанням можна скористатися за додаткову плату. Готелі, що працюють за системою All inclusive, найчастіше пропонують лежаки та парасольки своїм постояльцям безкоштовно. Багато курортів спеціалізуються на відпочинку з дітьми: є ігрові майданчики та атракціони, пляжі добре обладнані, а біля берега дрібно. За екологічну чистоту багато Болгарських пляжів отримали нагороду «Блакитний прапор». Також є законні нудистські пляжі.
Національна валюта – Болгарський лев. Усі послуги в Болгарії можна оплачувати картками VISA, Master Card.
Якщо вам до вподоби витрачати гроші у великих торгових центрах, потрібно їхати до Софії, Варни чи Бургасу. Але й кожен інший курорт володіє безліччю магазинів, сувенірними лавками та бутіками. Що ж привезти із Болгарії? Зверніть увагу на парфуми з долини троянд, срібло ручної роботи, національний напій «Ракія», різноманітні солодощі, кераміку.
Основними видами громадського транспорту на курортах є автобуси, таксі, тролейбуси та трамваї. По всій Болгарії добре розвинена мережа автомобільних та залізничних сполучень. Міжнародні авіарейси здійснюються з міст Софія, Варна та Бургас. Водний транспорт дорожчий за автобусний, хоча має великий попит при огляді основних визначних пам'яток. Якщо вирішили взяти авто на прокат, майте на увазі, що для іноземців запроваджено дорожній податок.
Болгарська кухня, безсумнівно, припаде до смаку кожному українцю! Великий вибір салатів із свіжих овочів: перчик, помідори, баклажани, кабачки! Величезні порції і при цьому приємні ціни на національні страви: суп «Таратор», «Кебапчі» – люля-кебаб, «Гювеч» - тушковане м'ясо з картоплею, свинина пиржола, телятини або курки. А з солоденького порадуйте себе найніжнішими тістечками та тортами! Головними безалкогольними напоями в Болгарії є кава та густе молоко. А найулюбленіший алкогольний напій – ракія (ґрунтується на вині та фруктовому соку).